Lawyersinfo_MainPic מרכז מידע משפטי
Lawyersinfo_MainPic מרכז מידע משפטי
פנייה לייעוץ אישי  5 דברים שחשוב לעשות לאחר תאונת עבודה

  כל תאונה שהתרחשה במסגרת עבודה תוכר כתאונת עבודה במידה וקיים קשר סיבתי בין הנזק לתאונה ובין התאונה למסגרת העבודה.

  אז אם נפגעת בדרכך מהעבודה או לעבודה או בזמן שביצעת עבודתך, תפקח עיניים ושים לב לחמישה דברים שאסור לך לפספס לאחר התאונה.

  תוכן עניינים

  1# טיפול מידי לאחר האירוע

  ככל שמדובר בתאונת עבודה קלה יחסית, יש להתפנות באופן עצמאי לחדר מיון של בית החולים או אל מרפאת תאונות של קופת חולים. אתם ככל הנראה זכאים לפטור מלא מתשלום אגרת מיון וגם מתשלום עלות הטיפולים.

  ככל שמדובר בתאונת עבודה קשה יותר, מומלץ להתפנות באמצעות אמבולנס לבית החולים.

  שימו לב, גם אם אתם סבורים ובטוחים כי פגיעתכם לא חמורה – כל עיכוב בטיפול גורם לנזק משפטי כבד ומסכן את הגדרת האירוע כ"תאונת עבודה".

   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   2# תיעוד הטיפול

   עורך דין תאונות עבודה תומר בכר ממליץ כי לאחר תאונת עבודה תתעדו את מצבכם הרפואי בכל דרך, בחדר מיון, במכתב שחרור מבית החולים או בכל רשומה רפואית.

   על התיעוד לכלול את תלונותיכם כתוצאה מהפגיעה שחוויתם, חשוב שכל הפגיעות הגופניות יקבלו התייחסות בכדי שלא ייווצרו בעיות משפטיות בשלב מאוחר יותר.

   בנוסף לכך, מומלץ מאוד לשמור על מסמכי המקור,  החשיבות לכך נובעת מכך שבשלב מאוחר יותר במסגרת ההליך המשפטי אתם עשויים להידרש להציג את המסמכים המקוריים בפני בית המשפט.

   3# ליווי משפטי

   לאחר קרות התאונה, פנו לייעוץ של עורך דין לתאונות עבודה מוקדם ככל האפשר ובסמוך לאירוע, קיימת חשיבות רבה להתנהלות נכונה לאחר האירוע ועורך דין המתמחה בכך יבטיח כי תתנהלו בצורה המשפטית הטובה ביותר תוך בחינת האפשרויות העומדות בפניכם לקבלת פיצויים .

   במהלך תביעתכם, בקשו שתיקבע עבורכם דרגת נכות בגין הפגיעה מהתאונה, באפשרותכם לנצל זכאותכם לקבלת תשלום של דמי פגיעה עד 91 ימי מחלה, שמחושבים בגובה 75% מהשכר הממוצע שהשתכרתם במהלך 3 החודשים שקדמו למועד התרחשות התאונה, בשביל זה תצטרכו להגיע לוועדה רפואית לצורך בדיקת מומחה, שיבחן את פגיעתכם ויקבע האם אתם זכאים לקביעת דרגת נכות.

   לוועדה זו מומלץ להגיע יחד עם עורך דין שמתמחה בייצוג בוועדות רפואיות מטעם ביטוח לאומי, שיוכל להכין אתכם לוועדה וללוות  אתכם במהלכה.

   הבחינה על ידי הוועדה לא פשוטה מנטלית ופיזית ולכן עורך דין לתאונות דרכים שמתמצה באופן התנהלות הוועדה יכול לסייע לכם למצות את זכאותכם מאשר אם תיגשו לוועדה באופן עצמאי.

   4# דיווח על התאונה למעסיק ולביטוח לאומי בהקדם

   בכדי להבטיח זכאותכם לקבלת פיצויים על פי חוק עליכם ליידע את מעסיקכם על התאונה ולפרט עבורו את נסיבות האירוע.

   פעולה זו חשובה ביותר, שכן המעסיק צריך לאשר את נסיבות התאונה במסגרת הטפסים המועברים לביטוח לאומי.

   בנוסף לכך, אל תתמהמהו בדיווח לביטוח לאומי, שכן הדיווח צריך להיעשות מוקדם ככל האפשר, ככל שעובר זמן בין מועד התרחשות התאונה למועד דיווח התאונה, הדבר עלול להשפיע על גובה הפיצויים שיתקבלו.

   שימו לב, כי במידה והתאונה תדווח שנה לאחר מועד התרחשות התאונה, לא תהיו זכאים לכספי ביטוח.

   5# שימרו פרטים על עדים שיתמכו בגרסתכם

   ככל שקיימים עדים שהיו נוכחים בעת אירוע התאונה, אספו פרטיהם ככל שניתן, למקרה בו בית המשפט יבקש מכם להוכיח טענתכם, לעדים שיכולים לאמת את הדיווח שלכם קיימת תרומה משפטית גדולה ולכן מומלץ לגייסם מוקדם ככל האפשר ולא להפתיע את בית המשפט בדיונים מתקדמים בעדויות חדשות.

   בסיכומו של דבר, חשוב ביורת למצות זכויותיכם ובשביל כך חשוב לשמור על התנהלות תקינה ונכונה לאחר קרות התאונה – שימו לב לחמשת הדברים שצוינו לעיל  קיימת חשיבות משפטית רבה לכל אחד מהם.

   יש להבהיר, כי כל הפעולות שצוינו נוגעות לתאונות עבודה נקודתיות ולא למחלות מקצוע מתנאי עבודה או אופן עבודה.

   *המידע המשפטי המופיע באתר מידע משפטי lawyersinfo לא מחליף ייעוץ אישי אצל עורך דין, אין לראות בו כדי המלצה משפטית או חוות דעת. העושה שימוש באמור באתר, עושה זאת על דעת עצמו.

   לייעוץ ראשוני חייג 077-9974772 (זמינות 24 שעות)
   פנייה לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

    מידע חשוב נוסף